דלג לתוכן הראשי
image alt

מסכות מעוצבות                      *מבצע פורים: בקנייה של 5 מסכות תקבל אחד מתנה (רנדומלי)

 

מידע על המסכות


כולנו רוצים לדעת מה ההבדלים בין המסכות פנים שונים שיש בשוק.
מחקר שנערך לאחרונה מאוניברסיטת קיימברידג 'באנגליה מציע עדויות חדשות לכך שמסכות או מסכות פנים יכולות להיות מועילות מאוד בכדי להימנע מגל גובר של זיהומים ולהחיות את הכלכלה.
המחקר טוען כי השימוש המאסיבי במסכות מאט את התפשטות המחלה וכי בשילוב אמצעי הבלימה "ימנע גל עתידי".
המחקר טוען כי אפילו מסכות בד תוצרת בית, בעלות יעילות מוגבלת, יכולות "להפחית באופן דרמטי" את קצב ההעברה אם נלבשים ע"י מספיק אנשים.
SARS-CoV-2 מועבר דרך טיפות מוטסות הנשאפות על ידי אנשים נגועים, במיוחד כשמדברים, משתעלים או מתעטשים.
לצורך מחקרם השתמשו החוקרים במודלים מתמטיים של שלבי הזיהום וההעברה השונים באוויר ומשטחים.
לצורך חקר המגפות, מומחים משתמשים במספר R, המקביל למספר האנשים אליהם אדם מעביר את הנגיף.
על מנת ששכבת המגיפה תצנח, מספר ה- R חייב להיות פחות מ -1.
מודלים מחקריים הראו שלבישת מסכות בציבור יעילה פי שניים בהפחתת מספר ה-R אם משתמשים בהם לפני שהאדם סובל מתסמינים.
הם גם הראו שאם לפחות 50% מהאוכלוסייה לובשים מסיכה באופן שגרתי, מספר ה-R יקטן פחות מ-1. בדרך זו ניתן יהיה לשטח עקומות עתידיות ולמדוד את ההלימה.
מסכות ביתיות: מחקרים טוענים שמסיכות תוצרת בית מבד יכולות גם להפחית את התפשטות המחלה.
"מסכות שתופסות רק 50% מהטיפות שנשאפו, עדיין יהוו תועלת ברמת האוכלוסייה", נכתב במחקר.
עוד משפט שנאמר במחקר הוא "מסכות תוצרת בית הן טכנולוגיה זולה ויעילה.".
ג'ון קולווין מאוניברסיטת גריניץ', מחבר אחר של המחקר, אמר כי "הדרך היעילה ביותר להפעיל מחדש את חיי היומיום היא לעודד את כולם ללבוש מסכה כלשהי בכל פעם שהם בציבור.
אפשר למצוא כמה סוגים של מסכות:
הפשוטות ביותר הן מסכות כירורגיות חד פעמיות. הן הזולות ביותר אבל צריך להחליף אותן כל כמה שעות ולהיזהר לא לגעת בהן בידיים שלך כשמניחים אותן ומוציאים אותן. לא כולן יעילות. לחלקן נמצא יעילות של פחות מ-50%.
מסכות N95 מומלצות לאנשי רפואה, במקומות בהם קיימת סכנה ברורה של הידבקות ולא מומלץ להשתמש לאורך תקופות של יותר משעתיים מכיוון שהן עלולות לגרום לסחרחורות ולבעיות נשימה. מאותה סיבה, הן אינם מתאימות לאנשים עם בעיות נשימה.
הם טובות בכדי להגן על עצמך אך הן לא מגנות על אחרים. הן מסוכנות עוד יותר מכיוון שהאוויר הננשף יוצא עם יותר כוח ויש לו טווח גדול יותר.
יש גם את מסכות הפנים השקופיםעל פי קטע חוות דעת שפורסם לאחרונה ב-JAMA, מגזין של האיגוד הרפואי האמריקני, למסכות הללו מספר יתרונות."הן נוחות ללבישה, מגנות על אזורי כניסת הנגיף ומפחיתים את החיסון האוטומטי, שכן הן מונעות מהמשתמש לגעת בפנים", אומר הטקסט שהכין ד"ר אלי פרנסביץ', מומחה למחלות זיהומיות באוניברסיטת איווה. ושני חוקרים אחרים.
בניגוד למסכות פנים, אין צורך להסירן כדי להקל על התקשורת, ניתן לעשות בהן שימוש חוזר ללא הגבלת זמן אם הן לא נפגעות, וניתן לנקות אותן בקלות עם מים וסבון או חומרי חיטוי נפוצים אחרים, מציין המאמר.
על פי מחקר סימולציית שיעול משנת 2014, מסך פלסטי טוב יכול להפחית את החשיפה הכוללת לטפטפות שיעול והטיפות הזעירות ב-96% במרחק של 46 ס"מ.
עם זאת, עם הספריי הקטן יותר, המגן היה פחות יעיל, וחסם 68% מיד לאחר שיעול, ורק 23% ב-30 הדקות הבאות, מכיוון שתרסיסים קטנים יותר אלו יכולים לצוף מתחת למגן, במרחב בו מתרחשת שאיפה.
אם אנו הולכים להשתמש בהם, הדבר החשוב ביותר לזכור עד כמה הוא מתרחב למטה (כדי להגן על עצמנו מפני התרסיסים הצפים שאנו יכולים לשאוף תחת המגן), "אומר טאנג ל-BBC Mundo
"אנו ממליצים על השימוש בו במקרה של עובד בריאות, למשל, שחייב להיכנס לחדרו של חולה שיש לו או שנחשד כי הוא סובל מ-covid-19 ואינו חובש מסיכה", אומר אהרון גלאט, מנהל מחלקת הרפואה בבית החולים הר סיני דרום נסאו בארצות הברית.
"במקרה זה, הפוטנציאל של החולה לגרש חלקיקי נגיף הוא גדול וחשוב להגן על עיניו של עובד הבריאות באמצעות משקפיים או מגן פנים, מעל המסכה."
"אבל בהקשר קהילתי אנו ממליצים על המסכה (ולא על המסך), מכיוון שהיא יעילה יותר במניעת התפשטות הנגיף לאזורים הסמוכים. אם האדם שלובש את המסכה פולט נגיפים, הטיפות יילכדו על ידי המסכה"
בסופו של דבר, "זהו מנגנון יעיל יותר", מוסיף גלאט.
להלן קישור בו תוכלו ללמוד כיצד להכין מסכה ביתית https://www.youtube.com/watch?v=8DOQzZsp6hQ
תרגיל פשוט שאפשר לעשות כדי לבדוק אם המסכה מגנה מספיק, זה לנסות לכבות גפרור דולק.
קיימות בשוק גם מסכות לשימוש חוזר, מסכות רב פעמיות. שניתן פשוט לשטוף אותן במים וסבון ולהמשיך להשתמש בהן. הן קצת יותר יקרות מהחד פעמיות אבל שווה ההבדל: הן יותר ידידותיות לסביבה כי לא צריך הרבה, המסכות רב פעמיות יותר נעימות. הן יפות הרבה יותר, ויש מסכות מעוצבות שאפשר להתאים לבגדים או למצב רוח.
ולמי שרוצה להרגיש יותר לבוש או לצחוק קצת באמצע השיגעון, ישנן וריאציות רבות ויש אפילו מסכות מעוטרות, מסכות מגניבות, משעשעות, בחומרים נעימים שקל לנשום דרכן, כמו לייקרה או טריקו דו-שכבתי.
אפשר למתג את המסכות רב פעמיות עם הלוגו שלך ולשמור על התו הירוק בסטייל.
תהיו בראיים ותשמרו על עצמכם!

 

התקנון שלנו